Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Rok 1984


Kolejny rok istnienia parafii obfituje w swe zwyczajne zdarzenia związane z rokiem liturgicznym oraz prace budowlane przy nowej plebani np. opłotowanie od strony szkoły rolniczej. Proboszcz i wielu parafian są zaangażowani w pomoc materialną dla ludzi biednych. Jak co roku dekoracje na uroczystości kościelne wykonuje Edward Haladyn.

W maju odbywa się pierwsza wizytacja z kurii w Poznaniu. Wizytację przeprowadził ks. arcybiskup J. Stroba, który również udzielił przygotowanej grupie parafian Sakramentu Bierzmowania. Ks. proboszcz inicjuje wiele wydarzeń religijnych np. odprawia Mszę św. w intencji zamordowanego ks. J. Popiełuszkę, ale także odbywa się pokaz filmu np. „ Druga pielgrzymka Ojca św. do Ziemi Ojczystej”. Swą modlitewną posługą ks. proboszcz obejmuje chorych, samotnych, dzieci ale także działkowców, ogrodników,(tym ostatnim np. rozdaje nasiona otrzymane z Holandii.)

    

  

Odwiedzin:2221812
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke