Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Rok 1983


Podczas  kolędy księża rozdają, jak pisze w kronice parafialnej ks. proboszcz: „w celu uporządkowania życia społecznego” tzw. ABC – Społecznej Krucjaty Miłości. Zebrane ofiary kolędowe były przeznaczone na budowę plebani. W związku z budową ks. proboszcz wprowadza zwyczaj przeznaczania ofiar na cele budowlane.

25 maja odprawili Mszę św. kapłani obchodzący jubileusz 10-lecia święceń kapłańskich. Głównym celebransem był ks. dr Ludwik Wiórka; słowo Boże wygłosił ks. dr Zygmunt Jończyk. Wśród Jubilatów znajdowali się kapłani związani z Ostrzeszowem: aktualny wikary ks. H. Hołoś, dwaj byli wikariusze ks. Jan Szpet i ks. Lech Lenschner. Jubilaci ofiarowali parafii krzyż procesyjny.

W czerwcu parafianie oczekiwali na przyjazd do Polski Ojca św. Wielu z nich uczestniczyło w spotkaniu z papieżem w Poznaniu.

12 lipca rozpoczęto budowę plebani. Prace postępowały bardzo szybko, bo pomagało przy niej wielu parafian.

2 października odwiedził parafię ks. arcybiskup Jerzy Stroba i odprawił Mszę św. z okazji 50-lecia ss.. Nazaretanek w Ostrzeszowie, których klasztor znajduje się na terenie parafii.

    

  

Odwiedzin:2221782
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke