Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Rok 1981


W styczniu i lutym tego roku odbyła się pierwsza kolęda w nowej parafii. Ofiary zbierane na kolędzie zostały przeznaczone na remont kościoła i nowe nagłośnienie. Na postulat wiernych został zmieniony porządek niedzielnych Mszy św. o 8, 10, 11, 12 i 18.

1 marca mocą dekretu ks. arcybiskupa J. Stroby została erygowana parafia p.w. Chrystusa Króla.

Pierwsza Komunia św. odbyła się w dniu 31 maja. Parafianie uczestniczyli w trzydniowym  modlitewnym czuwaniu w związku z zamachem( 13 maja) na papieża Jana Pawła II i chorobą ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Sukcesywnie parafia wzbogaca się o różnego rodzaju dary, obrazy, ambonkę do czytań liturgicznych, ornaty. Proboszcza cieszą szczególnie dwa : podłączenie wody do kościoła i nagłośnienie.

10 lipca przybyła do parafii pierwszy raz piesza pielgrzymka z Poznania do Częstochowy. Od tego dnia stało się to tradycją.

Z inicjatywy działaczy Solidarności w dniu 11 listopada odbyła się uroczysta Msza św. w rocznicę odzyskania Niepodległości w 1918 roku. We Mszy św. biorą udział poczty sztandarowe i wierni z miasta Ostrzeszowa. Po Mszy św. wyruszył uroczysty pochód w kierunku cmentarza i pomnika Powstańców Wielkopolskich, zakończony apelem poległych. Olbrzymim wstrząsem dla parafian było ogłoszenie w dniu 13 grudnia stanu wojennego.

 Ks. proboszcz w kronice parafialnej zapisał: „ W niedzielę 13 grudnia w czasie Mszy św. wyczuwało się w śpiewie i modlitwach ogromne zaniepokojenie a nawet przerażenie wiernych  zebranych w kościele.”

    

  

Odwiedzin:2157965
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke