Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Rok 1980


Dzień 1 października 1980 można uznać za pierwszy w historii tej parafii. Jej obszar  obejmował północno- zachodnią część miasta, a granica pomiędzy parafią N. M. Wniebowziętej przebiegała poprzez ulice: Kościuszki i Daszyńskiego, Borek, Zieloną, Bohaterów Stalingradu ( obecnie ul. Św. ojca M.M. Kolbe), Kaliską i Powstańców Wielkopolskich. Proboszczem nowoutworzonej parafii został ks. Zdzisław Sobierajski z Targowej Górki. Pierwszym wikarym ks. Henryk Hołoś. W dniu inauguracji o godzinie 19   ks. proboszcz odprawił pierwszą Mszę św. w połączeniu z nabożeństwem różańcowym. Ingres nowego proboszcza miał miejsce w dniu 5 października na Mszy św. o godz. 9. Ksiądz proboszcz wprowadził nowy układ Mszy św. w niedziele o 8, 9 ( dla młodzieży),  11 ( dla dzieci), 12 i 18; w dni powszechne o 7 15 i 18.

W niedzielę 12 października został zapisany w księdze chrztów pierwszy chrzest Iwony, Katarzyny Kubiak z ulicy Klonowej.

21 października odbył się pierwszy parafialny pogrzeb śp. Stanisławy Szkopek z Os. M. Nowotki ( obecnie Os. Zamkowe).

W sobotę 25 października miał miejsce pierwszy ślub Mariana Piątkowskiego i Urszuli Rudnik ze Szklarki Myśl. W ten sposób zostały urzędowo otwarte księgi: chrztów, ślubów i pogrzebów.

Od tego miesiąca rozpoczyna się zgodna z rokiem liturgicznym praca parafii. W czasie pierwszych adwentowych rorat o godz. 17 dzieci rozwiązują hasło: „Madonno, Czarna Madonno jak dobrze twym dzieckiem być” i losują figurkę Matki Bożej oraz otrzymują kolorowe zdjęcia religijne.

W dniu 19 grudnia przypadała 4 rocznica Nawiedzenia Maryi w Jasnogórskim obrazie, zostaje to połączone z pierwszymi rekolekcjami parafialnymi, które wygłosił ks. Jerzy Żurawski , proboszcz z Parzynowa.

Pierwsze miesiące istnienia parafii zamykały się : 18 chrztami, 7 pogrzebami i 7 ślubami. 

 

    

  

Odwiedzin:2157926
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke