Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Sympozjum

11 października 2012 r. Papież Benedykt XVI ogłosił w Kościele Rok Wiary. To dla nas wszystkich okazja do uświadomienia sobie jak wielkim darem i łaską jest wiara. Dlatego podjęliśmy dzieło w naszej parafii zorganizowania I Sympozjum poświęconego Chrystusowi Królowi. Sympozjum trwało 3 dni od 23 do 25 listopada.

Spotkania miały dwie fazy: naukową i modlitewną. Konferencje naukowe odbywały się w I Liceum Ogólnokształcącym. W pierwszy dzień swoje wykłady wygłosili: Ks. Krzysztof Kowalik biblista, wykładowca Pisma Św. Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu oraz ks. dr Tomasz Głuszak wykładowca Katolickiej nauki społecznej w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Ks. Krzysztof przedstawił proroctwa Starego Testamentu zapowiadające przyjście Mesjasza i Króla. Natomiast Ks. Tomasz przybliżył nam politykę, ekonomię i prawa jakie panują w Królestwie Bożym na ziemi. 

W drugi dzień konferencję wygłosili: pani Anna Krogulska – doktor nauk humanistycznych oraz świecka, misjonarka i pani Halina Szustak poseł IV kadencji RP i pan Adam Kędzierski wydawca broszur i nowenny do Chrystusa Króla w Diecezji Bielsko- Żywieckiej. Konferencje te przedstawiły nam życie i misje Sługi Bożej Rozali Celakówny, historie podejmowania prób i zmagań intronizacji Chrystusa Króla w Polsce i poza granicami oraz działanie grup modlitewnych Chrystusa Króla.
Każdy dzień rozpoczynaliśmy modlitwa Kościoła – jutrznią oraz Eucharystią. Po konferencjach wracaliśmy do naszego Wieczernika aby adorować naszego Pana i Króla w Najświętszym Sakramencie. Każda Eucharystia połączona była katechezą na temat Chrystusa Króla i jego Królestwa.
W niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w czasie naszego odpustu parafialnego na zakończenie sympozjum po każdej mszy św. uroczystym aktem poświęciliśmy siebie, nasze rodziny, parafię i całą ojczyznę Chrystusowi Królowi.
My jako tworzący Kościół Chrystusa mamy misję głoszenie i wprowadzania Królestwa Bożego w naszym Życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Natomiast jako parafia której patronuje Chrystus Król szczególnie czujemy potrzebę tej misji.
Aby to czynić najpierw trzeba zgłębić i jeszcze bliżej poznać Królestwo Jezusa Chrystusa. Taki był cel i idea I Sympozjum poświęconemu Chrystusowi Królowi.
Tematem przewodnim było pytanie Jezusa Chrystusa po Cezareą Filipową „ Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”.
A dla mnie kim jest Jezus Chrystus?

    

  

Odwiedzin:2157985
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke