Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Ogłoszenia parafialne

Drukuj
Utworzono: sobota, 04, kwiecień 2020 23:45

Ogłoszenia  duszpasterskie   05.04.2020r. 

  Niedziela  Palmowa

 1.  W Kościele przy głównym wejściu pod chórem można nabyć czasopisma  religijne, teksty z modlitwą do poświęcenia Potraw Wielkanocnych w domu. Są także do nabycia poświęcone palmy. Można też zapisywać się na Msze św. i nabożeństwa na najbliższe dni i Święta.

  

2.  Kościół codziennie przez cały dzień jest otwarty. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja przed Jezusem Eucharystycznym. W czasie Adoracji okazja do Spowiedzi św. i możliwość przyjęcia Komunii św.

 

3.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową o godz. 17:00.

 

4. Msze św. w Wielkim Tygodniu do Wielkiej Środy włącznie o godz. 8:00 i 18:00.

  

5. W Wielką Środę nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 21:00.   

 

6.  Święte Triduum Paschalne.

Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Kaliskiego w sprawie duszpasterstwa i sprawowania liturgii w czasie stanu epidemii Ograniczona liczba osób uczestników w liturgii do 5. nie licząc służby liturgicznej.

  

- Wielki Czwartek  -  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00  i indywidualna Adoracja w Ciemnicy do godz. 22:00.

 

-  Wielki Piątek  -  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez bezpośredniego kontaktu. Indywidualna Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24:00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 15:00.

  

-  Wielka Sobota  -  Indywidualna Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9:00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz.20:00  i indywidualna Adoracja przed Jezusem Eucharystycznym do godz.24:00. 

 

W tym roku tzw. „Święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem wielkanocnym błogosławieństwo wypowiada ojciec matka lub inna dorosła wierząca  osoba  -  tekst błogosławieństwa jest podany na stronie internetowej oraz wyłożony na stoliku przy wejściu do Kościoła.

  

7.  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji rezurekcyjnej. Na początku Rezurekcji o godz. 7:00 Kapłan udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na zewnątrz przed bramą kościoła na cztery strony świata i będą biły dzwony.                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Msze św. w Niedzielę  Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 7:00  - Rezurekcja, pozostałe Msze św.  o godz. 9:30,  11:00,  12:15,  15:00  i 18:00.

  

8.  W II Święto – Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz.8:00,  9:30,  11:00,  12:15  i  18:00.

 

9.  W celu lepszego przeżywania modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych będą transmisje na żywo na naszej stronie internetowej  Parafii www:  chrystuskrolostrzeszow.pl  oraz  YouTube  adres: Chrystus Król Ostrzeszów-transmisja. 

  

        Pozdrawiamy z Chrystusowym Błogosławieństwem 

                                                  Wasi  Duszpasterze

 

    

  

Odwiedzin:1467335
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke