Ogłoszenia duszpasterskie

Drukuj
Utworzono: niedziela, 14, październik 2018 00:08

 Ogłoszenia  duszpasterskie  14.10.2018r.

 XXVIII  Niedziela  Zwykła  -  Dzień  Papieski

 1.      Przed Kościołem można nabyć czasopisma katolickie: „Przewodnik Katolicki”,   dwutygodnik diecezjalny „Opiekun” oraz miesięcznik „Dobre nowiny”. Są jeszcze kalendarze katolickie na nowy rok jest to cegiełka na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu.

 2.      Msze św. w dni powszednie  o godz. 8:00 i 18:00.

 Msze św. w niedzielę o godz. 8:00,  9:30,  11:00,  12:15  i  18:00.

 Nabożeństwa Różańcowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30. 

 

 3.      Przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Dziękujemy Bogu za św. Jana Pawła II, za Jego Pontyfikat i za Jego wstawiennictwem wypraszamy u Boga potrzebne Łaski. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na różaniec papieski wyjątkowo na godz. 17:00. Jak co roku w tym dniu pragniemy wesprzeć Fundusz Papieski Jana Pawła II, który przeznaczony jest na stypendia dla młodzieży uzdolnionej z rodzin niezamożnych. Dlatego przed kościołem młodzież zbiera do puszek datki na ten Fundusz. Po Mszach św. można skosztować w kawiarence lub nabyć przed Kościołem słynne Kremówki Papieskie. Za wszelką pomoc w zorganizowaniu Dnia Papieskiego oraz wsparcie tego Dzieła  wyrażamy serdeczną wdzięczność.

 

 4.      W środę o godz. 21:00  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą  św. 

 

 5.      W piątek  19 października o godz. 20:00 zapraszamy serdecznie na kolejne modlitewne spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, gdzie w ciszy i przy śpiewie kanonów uwielbiać będziemy Boga. Na koniec indywidualne Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

 

6.      Wypominki za naszych bliskich zmarłych można składać do 2 listopada w biurze parafialnym lub do koszyczka na bocznym ołtarzu. Tam też wyłożone są karteczki na wypominki. Natomiast wypominki całoroczne, które odczytywane są w każdą niedzielę można zamawiać w biurze parafialnym.

 

   7.      Wyrażamy serdeczną wdzięczność za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczamy na cele remontowe w naszej parafii.  Za wszelką ofiarność, pomoc i wsparcie niech łaskawy Bóg wynagrodzi.

 

 8.      Jak w każdą niedzielę tak i dziś zapraszamy do naszej Kawiarenki Parafialnej  na kawę, herbatę i „Kremówki Papieskie”.