Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Ogloszenia duszpasterskie

Drukuj
Utworzono: sobota, 02, grudzień 2017 23:49

 Ogłoszenia  duszpasterskie  03.12.2017r.

 I  Niedziela Adwentu

 1.      Przed Kościołem można nabyć czasopisma katolickie:  nowy numer dwutygodnika diecezjalnego „Opiekun”, „Przewodnik Katolicki” oraz miesięcznik „Dobre nowiny”.  Zachęcamy do czytania tej prasy katolickiej.   

2.      Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu - czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Formą przygotowania do Świat są Msze św. „roratnie”. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich wiernych, dzieci z lampionami, także młodzież, kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. 

 3.      Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, 17:00  i  18:00.  W sobotę o godz. 8:00 i 18:00. W niedzielę  Msze św. o godz. 8:00,  9:30,  11:00,  12:00 - wracamy  do dawnej godziny Mszy św. o godz. 12:00 oraz wieczorna Msza św.   o godz. 18:00. 

 4.      W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 Spotkanie z Grupą Rycerstwa Niepokalanej.

 5.      W środę o godz. 21:00  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą św.

 6.      W  piątek 8 grudnia przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:00,  9:30,  16:30  i  18:00.  Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, dzieci będą miały poświęcone medaliki.

W tym dniu po każdej Mszy św. Grupa Rycerzy Niepokalanej  rozprowadzać będzie obrazki wielkiego Czciciela Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

7.      W sobotę 9 grudnia odwiedzimy chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. 

 8.      W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy panów do pomocy przy zwożeniu choinek, które będą ustawione w kościele jako element dekoracyjny naszej szopki betlejemskiej.

 9.      W najbliższą niedzielę 10 grudnia  przeżywać będziemy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. W tym dniu po Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. 

 10.Podobnie jak w roku ubiegłym, także w tym roku pragniemy podjąć dzieło „świąteczna tytka”, przeznaczona dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. „Tytki” są wystawione przy bocznym ołtarzu, które będzie można zabrać i włożyć do niej produkty spożywcze na święta dla potrzebujących  oraz  złożyć je przy ołtarzu jako dar naszego  serca. 

11. Od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. w salkach katechetycznych będzie można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, świece wigilijne, kartki świąteczne z naszą Ostrzeszowską Stajenką oraz płytę z kolędami.

 

12. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczamy na prace remontowe w naszej Parafii. Za wszelką pomoc, dobroć i życzliwość niech Łaskawy Bóg wynagrodzi.

 

 

 

    

  

Odwiedzin:709190
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke