Rok 2009

18 stycznia odbył się koncert noworoczny z udziałem muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej II st.  z Kalisza.

Tego samego dnia chór parafialny uczestniczył w Modlitewnym spotkaniu chórów parafialnych w Ostrowie Wlkp.

22 stycznia odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, które odprawili wspólnie ks. proboszcz i pastor kościoła ewangelickiego

1 lutego był koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego „Rex cantorum”

W okresie Wielkiego Postu remontowano wnętrze kościoła, oczyszczono ze starej farby filary balkonów i odnowiono kruchty.

15-18 marca odbywały się rekolekcje wielkopostne, które wygłosił o. Zdzisław z zakonu Kapucynów Mniejszych o. Pio. Rekolekcjonista swoje rozważania wiązał z osobą o. Pio i wprowadził nabożeństwa poprzez tego świętego.  W ostatnim dniu rekolekcji poświecił krzyż z relikwiami i rzeźbę wykonaną przez Jerzego Kubczyka, przedstawiającą postać świętego.

28 marca ks. proboszcz przewodniczył rowerowej Drodze krzyżowej.

2 kwietnia odprawiono uroczystą Drogę krzyżową, której refleksje zaczerpnięto z nauczania Jana Pawła II-iego. W czasie nabożeństwa modlono się o rychłą beatyfikację papieża.

W Wielką Środę odbyła się Droga krzyżowa , której trasa prowadziła od kościoła Chrystusa Króla do kościoła farnego,

28 kwietnia wizytował wstępnie parafię ks. Przemysław Talaga.

17 maja 50 dzieci przyjęło I Komunię Św., a 27 maja dzieci pielgrzymowały do Leśniowa i Częstochowy.

5 czerwca zamontowano kratę w głównym wejściu do kościoła.

9 czerwca parafia była wizytowana przez ks. biskupa T. Wirskiego

14 czerwca w parku im. Jana Pawła II-iego miał miejsce kolejny festyn rodzinny. Program obfitował w liczne atrakcje, od pokazu lotniczego po konkursy, występy muzyczne.

29-30 lipca odbyła się XIII biegowa pielgrzymka do Częstochowy.

Od 8 do 13 sierpnia grupa parafian razem z ks. wikariuszem uczestniczyła w kaliskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

17 września ks. proboszcz przewodniczył pielgrzymce do Leśniowa, Przeprośnej Górki i Częstochowy. W Przeprośnej Górce znajduje się sanktuarium o. Pio.

20 września po raz dziesiąty grupa parafian pielgrzymowała na górę Krzyża, gdzie ks. biskup S. Napierała odprawił uroczystą Mszę św.

22 listopada, jak co roku w procesji odpustowej brali udział mali królowie.

20 grudnia ks. proboszcz razem z członkami zespołu „Magnifikat” i scholą kolędowali w Niedzielę Otwartych Serc. Zebrane ofiary zostały przeznaczone na paczki dla biednych rodzin.

Tegoroczna szopka wzbogaciła się o wypchane zwierzęta, które szczególnie spodobały się dzieciom.

Od 28 grudnia rozpoczęła się kolęda w niezwykle śnieżnej atmosferze.

Msza dziękczynna w sylwestra zakończyła rok 2009.