Rok 2007

Tradycją już stało się  uczestnictwo chóru parafialnego w Modlitewnych spotkaniach chórów parafialnych przy żłóbku, tym razem takie spotkanie odbyło się 14 stycznia w kościele pw. Św. Marcina w Kępnie.

21 stycznia przy stajence  wspólnie kolędowano na chwałę  Bożego Dzieciątka. Koncert dedykowany był babciom i dziadkom obchodzącym swoje święto. Kolędy i pastorałki śpiewał chórek dziecięcy pod kierownictwem katechetki ze Szkoły Podstawowej  nr 3, Anny Szymańskiej, oraz śpiewali ks. proboszcz P. Maliński i organista Maciej Zadka. Towarzyszył im na skrzypcach Stanisław Alcer.

18 marca kościół rozbrzmiał muzyką, której wykonawcami był zespół De Profundis. Koncert wypełniła jednak poezja. Wybitny aktor Jan Nowicki z niezwykłą ekspresją recytował słowa Drogi krzyżowej napisaną przez ks. Jana Twardowskiego.

W dniach 18 do 21 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne, prowadzone przez ks. Rajmunda Gruszkę.

24 marca miała miejsce rowerowa Droga krzyżowa.

2 kwietnia pod „oknem papieskim”, znajdującym się na murze kościoła, zgromadzili się wierni aby uczcić drugą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II-ego.

4 kwietnia pod przewodnictwem ks. proboszcza wyrusza ulicami miasta Droga krzyżowa.

7 kwietnia został poświęcony nowy krzyż misyjny, znajdujący się przy kościele.

15 kwietnia odbył się koncert Tomka Kamińskiego.

22 kwietnia do parafii przybyła delegacja z parafii w Drohobycza, na rzecz której została przeprowadzona kwesta.

1 maja do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 54 dzieci.

3 maja przy figurze Matki Boskiej proboszczowie ostrzeszowscy odprawili Mszę św. za ojczyznę.

7 czerwca procesja Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą św. pod pomnikiem harcerskim, a zakończyła przy figurze Matki Boskiej.

10 czerwca odbył się koncert organowy w ramach koncertów Muzyki Organowej Europy.

17 czerwca z wielkim rozmachem na placu w parku im. Jana Pawła II-ego parafianie bawili się na festynie rodzinnym. Było wiele dobrej zabawy i radości.

W dniach od 26 do 28 grupa parafian uczestniczyła w pielgrzymce do „polskiegoLa Salette”, czyli sanktuarium w Dębowcu. Przewodniczył pielgrzymce ks. proboszcz. Pątnicy zawitali  na Jasną Górę, do Łagiewnik., pustelni św. Jana z Dukli, następnie Komańczy a w drodze powrotnej Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

22 lipca, jak co roku ks. proboszcz poświecił samochody z okazji imienin patrona kierowców św. Krzysztofa.

W lipcu odnowiono drzwi do kościoła i  zakrystii.

6 sierpnia po Mszy św.  wyruszyła  X –ta biegowa pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestniczyło w niej 20 osób.

Od 22 do 30 sierpnia grupa dzieci z parafii razem z ks. proboszczem uczestniczyła w wypoczynku w Dźwirzynie.

9 września ks. proboszcz odprawił Mszę św.  dziękczynną, w intencji rolników po zakończeniu zbiorów. Po mszy dożynkowej ks. proboszcz poświęcił krzyż na Myjach, pod którym odbywały się uroczystości dożynkowe.

16 września wyruszyła pielgrzymka do Krzyża Milenijnego na Kobylej Górze pod przewodnictwem ks. proboszcza, na Mszę św. z okazji święta Podwyższenia Krzyża. Pielgrzymami są młodzi i starzy, siostry zakonne z siostrą przełożoną.

21 września ks. biskup Teofil Wirski udzielił Sakramentu Bierzmowania.

14 października z okazji Dnia papieskiego wykład wygłosił dr teologii biblijnej, członek Episkopatu Polski Mieczysław Guzewicz..

1 listopada parafianie uczestniczą w dwóch procesjach na cmentarzu farnym o godzinie 15 wspólnie z parafią farną, a o godzinie 18 na cmentarzu parafialnym.

22 listopada odbyła się uroczysta msza św. w intencji chórzystów z okazji imienin ich patronki św. Cecylii.

25 listopada pomimo chłodu i niepogody parafianie świętowali odpust Chrystusa Króla, na którego zakończenie wokół kościoła przeszła procesja z tradycyjnymi „małymi królami”.

16 grudnia katechetka Anna Szymańska razem z chórkiem dziecięcym kolędowała z okazji Niedzieli Otwartych Serc. Była przeprowadzona kwesta dla najbiedniejszych rodzin w parafii.

Tegoroczną szopkę wzbogaciły żywe owieczki, którymi opiekował się pasterz Marek Kosok. Dzieci miały dużo radości i chętniej gromadziły się przy stajence.