Rok 2004

Rok rozpoczął się od ciągłego zmagania się ks. proboszcza z chorobą. Mimo jej trwania i pogarszania się stanu zdrowia ks. proboszcz razem z ks. wikarym starali się zachować normalny bieg życia parafii.

Od 1 do 3 maja odbyły się rekolekcje dla dorosłych, które wygłosił ks. Jacek Domański, pracujący w Czechach.

1 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przyjęły Pierwszą Komunię św. Z tej okazji dzieci, ich rodzice i krewni oraz parafia otrzymała specjalne błogosławieństwo z Watykanu, od Papieża Jana Pawła II.

3 maja przy pomniku harcerskim ks. rekolekcjonista Jacek Domański odprawił uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny.

Uroczystość Bożego Ciała i jego oktawa były ostatnimi świętami, w których uczestniczył ks. proboszcz Z. Sobierajski. W czerwcu i lipcu gwałtownie pogarszał się stan zdrowia i niestety 21 lipca ks. kanonik zmarł w godzinie ustanowionej prze siebie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

25 lipca odbyło się pożegnanie Dobrego Pasterza. W intencji zmarłego ks.  bp  S. Napierała w towarzystwie kapłanów z diecezji odprawił Mszę św., w której uczestniczyli niezwykle licznie zgromadzeni  parafianie i mieszkańcy Ostrzeszowa. Kazanie wygłosił przyjaciel z rodzinnej parafii w Pępowie, ks. Zenon Półrolniczak. Ks. proboszcza pochowano na cmentarzu parafialnym. Przy jego grobie przypomniano różne aspekty jego osobowości, wiedzę historyczną i  muzyczną, dzieła budowlane i duchowe, które stworzył zmarły kapłan w tutejszej parafii. Wspomniano działalność charytatywną dla najuboższych i uzależnionych. Podkreślano jego proste zawierzenie Matce Boskiej i kult, którym ks. proboszcz otaczał Najświętszą Panienkę. Pożegnały ks. proboszcza władze miasta, stowarzyszenia i organizacje, parafianie, z którymi ks. proboszcz współpracował. Wszyscy uczestniczący w pogrzebie mieli wrażenie, że odszedł Dobry Człowiek, Pasterz odpowiedzialny całym sercem za ludzi, którymi się opiekował.

31 sierpnia ks. wikary T. Kaczmarek pożegnał się z parafianami, bo został proboszczem we wsi Chróścin.

Od 1 września ks. proboszczem został ks. Paweł Maliński a wikariuszem ks. Mariusz Roszewski.

12 września przy krzyżu na Myjach odbyły się uroczystości dożynkowe rolników Ziemi Ostrzeszowskiej. Mszy dziękczynnej za tegoroczne zbiory przewodniczył ks. P. Maliński.

1 listopada procesja zatrzymała się w zadumie przy grobie ks. Zdzisława Sobierajskiego.

Przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w intencji wszystkich zmarłych Mszę św. odprawili kapłani ostrzeszowskich parafii, przewodniczył kapłanom ks. Paweł Maliński.

Jak co roku uroczystość odpustowa  ku czci Chrystusa Króla zgromadziła liczną rzeszę wiernych. Po zakończonej uroczystości rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą koronę.

Były upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Mszę św. odprawił ks. franciszkanin.

W święta Bożego Narodzenia ołtarz zapełniły postacie ze stajenki. Nad żłóbkiem pochylają się naturalnej wielkości Maryja i Józef. Przy szopce gromadzą się dzieci, dla których inscenizacja jest dużą atrakcją.

W podsumowaniu noworocznym ks. proboszcz powiedział, że w tym roku ochrzczono 49 dzieci, udzielono 26 ślubów, pochowano 55 osoby. W niedzielę systematycznie uczęszcza do kościoła 49% parafian.