Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Rok 2003


 

Ołtarz wzbogaciły figurki aniołów z różnymi instrumentami. Przy wyjściu z zakrystii powieszono nową sygnaturkę również ozdobioną aniołami.

Rok rozpoczął się od choroby ks. proboszcza. Niestety konieczna była operacja.( 20 stycznia). Wszyscy mają nadzieję, że uda się ją przezwyciężyć. Ks. Tadeusz sam kolęduje.

26 stycznia chór parafialny uczestniczy w Modlitewnym spotkaniu przy żłóbku w kościele św. Katarzyny w Wójcinie.

2 lutego chór parafialny pod kierownictwem organisty Macieja Zadki dał koncert w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach.

Po miesięcznym pobycie w szpitalu wraca do parafii ks. proboszcz.(23 lutego).

28 lutego chór parafialny, któremu nadano nazwę „Rex Cantorum”, rozpoczął inaugurację zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

16 kwietnia przeszła ulicami osiedla Zamkowego procesja Drogi krzyżowej.

28-39 kwietnia odbyły się rekolekcje dla młodzieży Gimnazjum nr 2 i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3.

2 maja odbyła się Pierwsza Komunia św. dzieci z klas II-ich Szkoły Podstawowej nr 3.

3 maja w kościele mają miejsce obchody rocznicy utworzenia Konstytucji 3 Maja i święta Matki Boskiej Królowej Polski. Mszę odprawił ks. proboszcz razem z ks. wikariuszem. W trakcie nabożeństwa młodzież gimnazjalna wygłosiła kilka wierzy. Śpiew chóru parafialnego wzmocnił nastrój tej uroczystości.

Od 5 do 30 maja w kościele prowadzono nauki przedmałżeńskie, w których wzięło udział 96 osób.

25 maja chórek dziecięcy noszący nazwę „Promyk radości” pod kierownictwem Anny Szymańskiej, katechetki ze szkoły nr 3, przygotował program słowno-muzyczny pt. „Tobie Mamo” z okazji Dnia Matki.

8 czerwca odbył się III Parafialny Festyn Rodzinny. Było wiele atrakcji dla dużych i małych parafian. Dochód przeznaczono na letni wypoczynek dla dzieci z rodzin najuboższych.

Rozpoczęto budowę kościoła  w parafii św. Jadwigi.

W lipcu ks. proboszcz uczestniczy w obchodach 75 –lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarce Myślniewskiej. Ks. proboszcz odprawił z tej okazji Mszę św. i poświecił tablicę, którą powieszono na budynku OSP w Szklarce Myślniewskiej.

23 lipca straż pożarna usuwała konar olbrzymiego dębu zagrażający plebani.

W dniach od 18 do 30 sierpnia dzieci z parafii pod opieką ks. Tadeusza pojechały na letni wypoczynek do Chrapowa k/ Władysławowa.

Chór parafialny wziął udział w eliminacjach diecezjalnych Festiwalu Chórów Kościelnych i zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 27 września w Kaliszu.

15-16 września pod przewodnictwem ks. proboszcza grupa pielgrzymów udała się na wycieczkę na św. Krzyż, do Sanktuarium Kałków- Godów oraz muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku.

W czasie wycieczki w maleńkim sanktuarium ks. proboszcz przeczytał napis:” Jeśli zgaśnie wasza pamięć, kamienie wołać będą”, te słowa stały się inspiracją do powstania wystawy w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie. Wystawę pt. „Aby nie zgasła pamięć” otworzył ks. proboszcz razem ze współautorami ekspozycji W. Grafem, S. Krzyżanowskim i Norwegiem Eyindem Grundtem. Ks. proboszcz wypełnił ekspozycję swoimi zbiorami medalionów i innych pamiątek związanych z przeszłością Polski. Wystawa jest świadectwem historycznej pasji ks. kanonika.

5 listopada ks. bp S. Napierała wizytuje parafię. W ramach wizytacji ks. biskupa odbyło się z nim spotkanie z młodzieżą w I Liceum Ogólnokształcącym, na którym odpowiadał na liczne pytania młodzieży.

Również w tym dniu  ks. biskup poświecił Dom Pogrzebowy w Ostrzeszowie, oraz cmentarz parafialny.

Wieczorem 5 listopada ks. bp udzielił Sakramentu Bierzmowania.

Niestety w czasie Bożego Narodzenia ks. proboszcz znajduje się w szpitalu w Poznaniu, choroba powróciła. 

    

  

Odwiedzin:1532181
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke