Rok 1997

Rok ten miał upłynąć w oczekiwaniu na przyjazd do diecezji Ojca św. W ramach duchowego przygotowania do tego historycznego zdarzenia były rozdawane w czasie kolędy pamiątki przedstawiające fragmenty wypowiedzi Ojca św. z jego pielgrzymek do ojczyzny.

1 lutego przybył do parafii bp S. Napierała, który w towarzystwie władz miejskich i ks. Jacka Pochanke odwiedził teren pod budowę nowej parafii i zatwierdził przedstawiony mu plac budowy.

W okresie karnawału ks. proboszcz urządził zabawę dla ministrantów i dziewczynek z chórku. Dzieci bawiły się wyśmienicie.

Delegacje parafian uczestniczyły, w dniu 8 lutego w Poznaniu,  w pogrzebie mamy ks. proboszcza.

5 marca został przeprowadzona wizytacja wstępna prze ks. dziekana z Wieruszowa.

12 marca w sali DPS-u odbyło się zebranie Akcji Katolickiej w sprawie tzw. edukacji seksualnej w szkole. W zebraniu uczestniczyli dyrektorzy szkół średnich, podstawowych oraz  nauczyciele. Owocem spotkania było wyjaśnienie istniejącego problemu i wystosowanie protestu do ministra Wiatra.

18 marca członkowie Żywego Różańca razem z ks. proboszczem udali się na dzień skupienia do Sadowia.

Rekolekcje wielkopostne wygłosił ks. Rajmund Gruszka, wikary z katedry kaliskiej.

Grób Pański w tym roku przypominał blok mieszkalny. Idea nawiązywała do fragmentu wystawy S. Mrożka w Poznaniu, który miał uświadomić współczesnym szerzącą się znieczulicę, wyobcowanie i brak więzi rodzinnych. Grób wywołał wiele dyskusji, co na pewno ożywiło spotkania rodzinne w czasie Wielkanocy.

6 kwietnia grupa pielgrzymów uczestniczyła w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Widowisko było nie tylko religijnym ale również artystycznym przeżyciem.

W dniach 27 i 28 kwietnia odbyła się kanonicza wizytacja parafii. Dokonał jej ks. bp T. Wirski, który udzielił także Sakramentu Bierzmowania. Jak zapisał w kronice ks. proboszcz:           „Wizytacja przebiegła w serdecznej atmosferze(..)”

Jak co roku w maju była Pierwsza Komunia św. a w białym tygodniu dzieci komunijne udały się na pielgrzymkę na Jasną Górę.

W maju odbywały się konferencje w ramach kursu przedmałżeńskiego, prowadzone przez wielu księży z dekanatu.

Na apel ks. Prymasa dokonano zbiórki pieniężnej dla ofiar trzęsienia ziemi w Albanii.

4 czerwca wielu parafian uczestniczyło w spotkaniu z Ojcem św. w Kaliszu, dzięki wynajęciu specjalnego pociągu. Msza św. i obecność papieża Jana Pawła II była na pewno niezwykłym przeżyciem. Do końca tego roku przypominano w czasie różnych nabożeństw słowa wypowiedziane przez papieża w Kaliszu