Rok 1996

Ten rok był okresem przygotowania do Nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej. Już w czasie kolędy księża zostawiali pamiątki z historią objawień w Fatimie.

W styczniu odbył się w parafii koncert chórów parafialnych. Przed koncertem bp Teofil Wirski odprawił Mszę św.

Do parafii przybywa jako 2. wikariusz ks. Jacek Pochanke.

3 maja miała miejsce Pierwsza Komunia św. dzieci z klas II-ch. Termin był propozycją ks. proboszcza i spotkał się z aprobatą dzieci i ich rodziców.

Po pierwszej komunii dzieci wraz z rodzicami udały się do Częstochowy ( 4 autobusy), aby podziękować za dar komunii św.

W dniu 15 lipca figura Matki Boskiej Fatimskiej zawitała do Ostrzeszowa. Spotkanie miało miejsce przy pomniku Matki Bożej na ulicy Daszyńskiego.

Wieczorem 16 lipca pielgrzymka parafian udała się do Bralina,  aby wziąć udział w nocnej procesji ze świecami z Bralina na  Pólko, gdzie o 24 bp Teofil odprawił Mszę św. Jak zapisał w kronice ks. proboszcz: „Fantastyczna była  dekoracja miasta i trasy”. Owocem tego nawiedzenia było zorganizowanie dwóch wycieczek do Lichenia ( 29 lipca i 17 września).

W okresie letnim i jesiennym trwają intensywne prace przy budowie cmentarza parafialnego.

W nowym roku szkolnym powstał Eucharystyczny Ruch Młodych, do którego należy 90 dzieci. Oprócz formacji duchowej dzieci uczestniczą np. w wycieczce do Gostynia Wlkp.

Powstał również KSM oraz Akcja Katolicka.

1 listopada został otwarty cmentarz parafialny. Pierwszym pochowanym ( 6 listopada) był tragicznie zmarły w wypadku samochodowym śp. Henryk Hęciak.

8 listopada bp Teofil Wirski udzielił 164 młodym parafianom Sakramentu Bierzmowania.

W tym roku odbyły się dwie pasterki o 22 i 24. Na obu kościół był pełny, co niezwykle ucieszyło pracujących w parafii księży.