Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Rok 1990


W tym roku minie 10 lat od powstania parafii. Do tradycyjnych nabożeństw i uroczystości kościelnych doszła w tym roku Msza św. w dniu 3 Maja,  którą zamówiło SD i harcerze. W tym też roku rozpoczął pracę w parafii ks. wikary Krzysztof Gabryelczyk Od września powraca religia do szkoły. Uczą jej ks. proboszcz w LO, ks, proboszcz z Parzynowa J. Żurawski w szkole rolniczej, ks. Ryszard Jaśkiewicz klasy VIII i s.Elżbieta  kl. VII w Szkole Podstawowej nr 2 oraz zerówka i przedszkolaki, w Szkole Podstawowej nr 3 s. Wenancja, panie Urszula Góralczyk, Anna Matyjak, pani Magda .

Od października rodziny dzieci pierwszokomunijnych nawiedza obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

W środę 1 października w 10. rocznicę istnienia parafii wprowadzone zostaje nabożeństwo o godz. 21, nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Odbywają się spotkania z obchodzącymi rocznice:10 i 5- lecie małżeństwa ( 7 października).

W dniu 8 i 9 października ks. kanclerz Jan Szczepaniak przeprowadził wstępną wizytację przed przybyciem ks. arcybiskupa J. Stroby, który przybędzie 10 i 11 listopada. Trwają różnorodne przygotowania do tej wizytacji, nauczanie przed bierzmowaniem, nauki dla rodziców.

W dniach od 3 do 9 listopada odbyły się z okazji Jubileuszu parafii pierwsze misje parafialne. Misje prowadzili księża salezjanie: ks. Ireneusz Chmielewski z Czerwińska i ks. Jerzy. Na zakończenie misji umieszczono na krzyżu misyjnym pamiątkową tablicę. Ks. arcybiskup przysłał z tej okazji specjalne  błogosławieństwo. Hasłem misji były słowa papieża Jana Pawła II: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Owocem misji miało być umieszczanie znaków wiary w miejscach zamieszkania i pobytu parafian. Zostało to przyjęte z aprobatą i w czasie misji poświęcono wiele krzyży i innych znaków wiary.

Misje były duchowym przygotowaniem do wizytacji arcybiskupa.

    

  

Odwiedzin:1652691
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke