Pielgrzymka z okazji 100 –lecia

objawień w Fatimie (1917-2017)

Rok 1982

Rok jubileuszu 600-lecia Matki Boskiej Częstochowskiej  wbrew oczekiwaniom nie był radosny bo trwał stan wojenny. W parafii jednak istnieje normalny rytm: kolęda, malowanie kościoła, liturgie i nabożeństwa. 5 marca odbywa się uroczysta Msza św. w 25. rocznicę śmierci artysty- malarza Antoniego Serbeńskiego, połączona z wystawą  jego obrazów na kościelnych balkonach

27 maja na godzinne czuwanie zatrzymał się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej podążający wraz z pielgrzymami diecezjalnymi z Częstochowy do Poznania.

W  październiku w kościele urządzono wystawę związaną z kanonizacją ojca Maksymiliana Marii Kolbego, który przebywał w ostrzeszowskim obozie jenieckim w czasie 2. wojny światowej.

23 grudnia  ks. biskup Zdzisław Fortuniak udzielił w czasie rekolekcji adwentowych sakramentu bierzmowania.