11 dniowa Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wyjazd na Zimowisko do Zakopanego

Historia kościoła.

Kościół parafialny pod tym wezwaniem powstał jako świątynia ewangelicka w roku 1861. Został wybudowany w stylu gotyckim przez istniejącą w Ostrzeszowie wspólnotę wyznania ewangelickiego. Budowa trwała 2 lata. Kościół służył ewangelikom przez 84 lata do stycznia 1945 roku. Wnętrze kościoła wyglądało inaczej niż obecnie. Po przejęciu kościoła przez katolików zmniejszono chóry, żeby można było stworzyć dwa boczne ołtarze. W prezbiterium znajdował się obraz, a po lewej stronie ambona- kazalnica.

Obok kościoła w 1908 roku wybudowano dom parafialny, który do dzisiaj jest użytkowany przez wspólnotę ewangelicką.

Historia parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla.

(napisana na podstawie kronik parafialnych)

Dekretem ks. arcybiskupa Jerzego Stroby z dnia 20 września 1980 roku został powołany do istnienia Ośrodek Duszpasterski przy kościele Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.

Więcej artykułów…

1. Rok 1980