11 dniowa Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wyjazd na Zimowisko do Zakopanego

Choose the best hosting by reading users web host reviews. Get the best joomla host online.

Sympozjum

11 października 2012 r. Papież Benedykt XVI ogłosił w Kościele Rok Wiary. To dla nas wszystkich okazja do uświadomienia sobie jak wielkim darem i łaską jest wiara. Dlatego podjęliśmy dzieło w naszej parafii zorganizowania I Sympozjum poświęconego Chrystusowi Królowi. Sympozjum trwało 3 dni od 23 do 25 listopada.

Spotkania miały dwie fazy: naukową i modlitewną. Konferencje naukowe odbywały się w I Liceum Ogólnokształcącym. W pierwszy dzień swoje wykłady wygłosili: Ks. Krzysztof Kowalik biblista, wykładowca Pisma Św. Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu oraz ks. dr Tomasz Głuszak wykładowca Katolickiej nauki społecznej w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Ks. Krzysztof przedstawił proroctwa Starego Testamentu zapowiadające przyjście Mesjasza i Króla. Natomiast Ks. Tomasz przybliżył nam politykę, ekonomię i prawa jakie panują w Królestwie Bożym na ziemi. 

W drugi dzień konferencję wygłosili: pani Anna Krogulska – doktor nauk humanistycznych oraz świecka, misjonarka i pani Halina Szustak poseł IV kadencji RP i pan Adam Kędzierski wydawca broszur i nowenny do Chrystusa Króla w Diecezji Bielsko- Żywieckiej. Konferencje te przedstawiły nam życie i misje Sługi Bożej Rozali Celakówny, historie podejmowania prób i zmagań intronizacji Chrystusa Króla w Polsce i poza granicami oraz działanie grup modlitewnych Chrystusa Króla.
Każdy dzień rozpoczynaliśmy modlitwa Kościoła – jutrznią oraz Eucharystią. Po konferencjach wracaliśmy do naszego Wieczernika aby adorować naszego Pana i Króla w Najświętszym Sakramencie. Każda Eucharystia połączona była katechezą na temat Chrystusa Króla i jego Królestwa.
W niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w czasie naszego odpustu parafialnego na zakończenie sympozjum po każdej mszy św. uroczystym aktem poświęciliśmy siebie, nasze rodziny, parafię i całą ojczyznę Chrystusowi Królowi.
My jako tworzący Kościół Chrystusa mamy misję głoszenie i wprowadzania Królestwa Bożego w naszym Życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Natomiast jako parafia której patronuje Chrystus Król szczególnie czujemy potrzebę tej misji.
Aby to czynić najpierw trzeba zgłębić i jeszcze bliżej poznać Królestwo Jezusa Chrystusa. Taki był cel i idea I Sympozjum poświęconemu Chrystusowi Królowi.
Tematem przewodnim było pytanie Jezusa Chrystusa po Cezareą Filipową „ Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”.
A dla mnie kim jest Jezus Chrystus?

    

  

Odwiedzin:535351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.
Copyright © 2012 - 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Themes designed by Baseball Jacke